Home / O nas

Grupy

Prowadzimy grupy przedszkolne dla dzieci od 2,5 do 5 lat – podział na grupy w zależności od wieku i ilości zgłoszonych dzieci. Każda grupa przedszkolna prowadzona jest przez nauczyciela wychowawcę oraz  nauczycieli wspomagających. W grupach wiekowych realizujemy program wychowania przedszkolnego wzbogacony o zajęcia z zakresu rozwoju umiejętności matematycznych, języka angielskiego, języka francuskiego, gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korektywy, tańca oraz zajęcia plastyczne i umuzykalniające. Czas trwania oraz forma prowadzenia zajęć są dostosowane do aktualnych możliwości i potrzeb dzieci.

Program merytoryczny

Program dydaktyczno-wychowawczy obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program ten, wzbogacony jest o pomysły oraz koncepcje naszych specjalistów, co pozwala zapewnić wyśmienite przygotowanie przedszkolaków do edukacji szkolnej.

Edukacja językowa j. angielski i j. francuski

Bazuje na metodzie nauki języka obcego poprzez naukę piosenek i prostych wierszyków w języku obcym, na naturalnym wprowadzaniu prostych zwrotów, fraz, wyliczanek, które są przyswajane przez dzieci w sposób intuicyjny.

Zajęcia dodatkowe

Przedszkole proponuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych w ramach czesnego: język angielski, , język francuski, rytmika, karate, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Dogoterapia, taniec.

W ciągu roku dzieci uczestniczą także w wielu dodatkowych atrakcjach takich jak teatrzyki i przedstawienia przedszkolne, wycieczki edukacyjne, przygotowanie występów okolicznościowych z okazji Dnia Matki, Świąt, itp.

Spotkania ze specjalistami

• Logopeda – sprawuje pieczę nad prawidłowym rozwojem umiejętności mowy naszych pociech. Przedszkole organizuje regularne zajęcia z logopedą oraz bezpłatne konsultacje dla Rodziców.
  • Psycholog – dzięki współpracy z wykwalifikowanym psychologiem dziecięcym jesteśmy w stanie zapewnić prawidłowy rozwój emocjonalny naszych pociech oraz w szybkim czasie zakomunikować ewentualne problemy.
  • Fizjoterapeuta – spotkania opierają się na indywidualnie dobranej formie zajęć prowadzonych według ustalonego planu terapeutycznego dopasowanego do potrzeb dziecka.

Statut Przedszkola

Godziny otwarcia

Przedszkole „Wyspa Odkrywców” jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 6:30 do 18:30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Leżakowanie

W godzinach poobiednich w grupach prowadzone są zajęcia relaksująco – wyciszające, a najmłodsze dzieci maja możliwość skorzystania ze snu lub leżakowania. Leżakowanie nie jest obowiązkowe